یکشنبه, 04/15/1399 - 09:45 admin-front2

راه‌اندازی قرارگاه مجازی در حوزه فعالیت‌های قرآن، عترت و نماز

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت:با راه‌اندازی قرارگاه مجازی در حوزه فعالیت‌های قرآن، عترت و نماز درصدد توانمندسازی نیروی انسانی و پاسخ به سوالات و نیازهای دانش‌آموزان هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا مسیب‌زاده در جلسه ویدیو کنفرانس مدیران ستاد اقامه نماز کشور که صبح امروز چهاردهم تیرماه در محل ستاد اقامه نماز کشور برگزار شد ضمن تشکر از برگزارکنندگان این جلسه با اشاره به شرایط موجود کشور در مقابله با ویروس منحوس کرونا گفت: شرایطی که شیوع کرونا در کشور و دنیا به وجود آورد یک انتخاب نبود بلکه یک اجبار بود و به تبع آن تمام فعالیت‌ها را تحت الشعاع خود قرار داد.

وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌هایی که برای تجمع و فعالیت‌های حضوری وجود دارد محور فعالیت‌ها بیشتر در فضای مجازی است که لازم است به دو اصل ویژه در این امر توجه شود یکی اینکه ما در یک شرایط کاملاً استثنایی هستیم و دیگری اینکه باید مراقب باشیم این استثناء جای اصل را در فعالیت‌های آینده نگیرد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: البته به رغم همه محدودیت‌هایی که کرونا به وجود آورد اتفاقات خوبی در آموزش و پرورش رقم خورده است که یکی از آنها راه‌اندازی شبکه شاد است که نماد یک اتفاق بزرگ برای مخاطبان خاص و عام آموزش و پرورش به ویژه در حوزه قرآن، عترت و نماز است که از این بستر ایجاد شده می‌توان به خوبی استفاده کرد.

وی بیان کرد: با راه‌اندازی قرارگاه مجازی در حوزه فعالیت‌های قرآن، عترت و نماز درصدد توانمندسازی نیروی انسانی و پاسخ به سوالات و نیازهای دانش‌آموزان و انتقال محتوای تربیتی به دانش‌آموزان، مربیان و معلمان هستیم و امیدواریم با آغاز سال تحصیلی جدید هیات‌های اندیشه ورز در حوزه اقامه نماز نیز در مدارس فعال شود.

مسیب‌زاده با اشاره به عنوان بیست و نهمین اجلاسیه نماز خانه، مسجد و مدرسه گفت: در کانال قرآن، عترت و نماز در شبکه شاد برنامه‌های خوبی تحت عنوان هر منزل یک مسجد بارگذاری می شود که مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است که این امر نشان‌دهنده مشارکت و حمایت خانواده‌ها و حساس بودن آنها نسبت به امر نماز است.

در ادامه جلسه رضا بهشتی باویل معاون اداره نماز با بیان اینکه تعامل خوبی بین همکاران حوزه ستادی وزارت آموزش و پرورش با ستاد مرکزی اقامه نماز کشور برای انجام فعالیت‌ها وجود دارد و این امر باید به استان‌ها نیز تسری پیدا کند گفت: ظرفیت و فرصت‌های بسیار خوبی از نظر ساختار و برنامه ایجاد شده که با تعامل و همفکری و همدلی بیشتر در مدیریت منابع می تواند نقش اساسی در رسیدن ما به اهداف و نتایج مورد انتظار داشته باشد.

همچنین سید احمد زرهانی، قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در ابتدای این جلسه نکاتی را پیرامون امور اجرایی، عملیاتی برنامه‌های ستاد اقامه نماز با مسئولان استانی در میان گذاشت.

برچسب
مطالب مرتبط

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)